Kontakt
509-744-633 512-021-100
Napisz do nas e-mail
Adres
Warszawa 00-020
Chmielna 28A m 1A i 2

Czytasz?Przebudzenie w krainie olbrzymów
Data dodania:10.09.2013

 Przebudzenie w krainie olbrzymów

To, że w dzieciństwie ukryte są korzenie całego późniejszego życia wydaje nam się tak oczywiste, że rzadko myślimy o tym w pędzie codziennych obowiązków.
 
Wyobraź sobie, że pewnego ranka budzisz się w krainie olbrzymów…  
 
Jeszcze wieczorem nie wiedząc co to problemy byłeś/byłaś w ciepłym i bezpiecznym miejscu, ale dziś nieprzyjemne i zimne przebudzenie w obcej krainie zaskakuje Cię całkiem nieprzygotowanego..
 
Otwierasz oczy i widzisz w prostokącie wyznaczonym przez ścianki twojego kojca ogromne twarze pochylone nad Tobą. Nie rozumiesz co mówią, więc usiłujesz wyczytać z oczu, tonu głosu i mimiki ich zamiary.
 
Jesteś kompletnie zależny od nich, nie umiesz mówić w ich języku, sygnalizujesz wszystko nieartykułowanymi dźwiękami i płaczem - że masz mokro, że jesteś głodny lub zmęczony...  
 
Czy tym razem odczytają czego potrzebujesz?  Czy przytulą Cię z ciepłym uśmiechem? 
Czy westchną ze znużeniem, czy może zniecierpliwieni coś warkną, a może Twoje wołanie w ogóle pozostanie bez odpowiedzi… - ich reakcja jest dla Ciebie informacją,  na podstawie której czujesz się w porządku i kontakt ze światem będzie bezpieczny lub nieważny – bezwartościowy a kontakt ze światem będzie zagrażający i przez wiele następnych lat będziesz nawykowo oczekiwać podobnej reakcji..
Upływają dni, tygodnie, miesiące lata – meble sięgają Ci już do szyi jednak wciąż każdej nowej czynności musisz się od nich nauczyć…
 

 

Czy są cierpliwi, czy szanują Twoje wysiłki, czy drwią i krytykują… Czy w ogóle zwracają uwagę na Ciebie, czy czujesz się ważny dla nich..
 
Być może widzisz, a może słyszysz przez ścianę okropne wrzaski kłócących się olbrzymów, o których mówisz już mama i tata.. – boisz się co się stanie, płacz i trzaskanie drzwiami albo ciche dni sprawiają, że trudno Ci się skupić na zabawie, być może boisz się tak bardzo, że aby funkcjonować musisz przestać czuć i opowiadasz sobie jakąś bajkę lub tulisz maskotkę..
 
Być może jeden olbrzym wraca zataczając się albo wykrzykuje groźby i obelgi pod adresem drugiego…
A może w domu panuje mroźna cisza…
 
Czy olbrzymy mówią Ci, że Cię kochają, czy czujesz się bezpiecznie? Czy okazują Ci szacunek? – może nawet nie znasz jeszcze takiego pojęcia, ale czujesz je całym ciałem..
 
Jaki wpływ na Twoje bazowe poczucie bezpieczeństwa, poczucie wartości i Twoje dalsze życie będą miały te wczesne doświadczenia?

 
Nasze wewnętrzne cierpienia

Bywa, że czujemy, że coś nam w nas samych nie pasuje, coś uwiera, jednak wolimy ....

Logo Psychologgia
Psycholog Psychologgia - Gabinet psychologiczny. Pomoc psychologiczna. Psycholog. Psychoterapia Warszawa. Nerwice. Depresja. Zaburzenia Odżywiania. Objadanie. Kompulsywne jedzenie. Lęk. Ataki paniki. Uzależnienia. Seksoholizm. Hazard.
Realizacja: Dpl Agency - Projektowanie Stron Internetowych

Start /  W czym pomagamy? /  Sposoby /  Czytasz? /  Zespół /  Cennik /  Nowiny /  Kontakt /