Kontakt
509-744-633 512-021-100
Napisz do nas e-mail
Adres
Warszawa 00-020
Chmielna 28A m 1A i 2

Czytasz?O lęku inaczej
Data dodania:10.16.2013

O tym, jak duży wpływ ma na nasze życie, przekonał się każdy, kto choć raz cofnął się przed zrobieniem czegoś w obawie, czy udźwignie konsekwencje… zwłaszcza te negatywne, w których specjalizuje się wyobraźnia...

 
Znamy go aż nazbyt dobrze… Czasem przychodzi nagle i bez zapowiedzi, innym razem bywa przewidywalny, co wcale nie znaczy, że chciany i pożądany. Pojawia się w parze z tym, co nowe i nieznane. A i to, co oswojone, bywa zabarwione jego cierpkim smakiem.
 
Najtrudniej jest, gdy pojawia się tak po prostu, bez znanej nam przyczyny. Przyspiesza oddech i bicie serca, zaciska klatkę piersiową, nasze ciało wprawia w drżenie a myśli w chaotyczny ruch – zwariuję, nie przeżyję, co się dzieje, niech to się skończy… Przeżycia w stanie paniki pozostają w pamięci na długo.
 
Bywa, że usiłujemy go ignorować, bagatelizować, działać pomimo. Nie chcemy go, nie lubimy, boimy się – więc najczęściej też nie słuchamy. A przez to, że nie słuchamy, pozwalamy by wyobraźnia snuła czarne scenariusze o tym, co mógłby nam zrobić. Udajemy więc, że go nie ma. A tymczasem…
 
Jak nieotwarty list, leży na stole i co jakiś czas straszy swoją zawartością.
 
A gdyby tak zatrzymać na nim wzrok i przyjrzeć się kopercie… delikatnie ująć w dłonie, rozciąć papier, rozłożyć kartkę i z ciekawością spytać – co masz mi do przekazania, co chcesz mi o mnie powiedzieć, dokąd poprowadzić?
 
Bo jest również po to, by nam służyć, chroniąc przed zagrożeniem.
 
Gdy pozwolisz mu mówić, być może dowiesz się, jak sprawić, by to, co dziś straszy, mogło zacząć łagodnieć, jakiej umiejętności brakuje Ci, by żyć pełniej, szczęśliwiej. Bo przecież boimy się nie tego, z czym sobie dobrze radzimy, tylko tego, co mogłoby wystawić na światło dzienne naszą nieporadność, niedoskonałość, niekompetencję.
 
Jakkolwiek go rozumiesz, jest prawdą o Tobie.
 
Jakkolwiek go czujesz, może stać się drogowskazem dla Twojego rozwoju.


Nasze wewnętrzne cierpienia

Bywa, że czujemy, że coś nam w nas samych nie pasuje, coś uwiera, jednak wolimy ....

Logo Psychologgia
Psycholog Psychologgia - Gabinet psychologiczny. Pomoc psychologiczna. Psycholog. Psychoterapia Warszawa. Nerwice. Depresja. Zaburzenia Odżywiania. Objadanie. Kompulsywne jedzenie. Lęk. Ataki paniki. Uzależnienia. Seksoholizm. Hazard.
Realizacja: Dpl Agency - Projektowanie Stron Internetowych

Start /  W czym pomagamy? /  Sposoby /  Czytasz? /  Zespół /  Cennik /  Nowiny /  Kontakt /