Kontakt
509-744-633 512-021-100
Napisz do nas e-mail
Adres
Warszawa 00-020
Chmielna 28A m 1A i 2

Czytasz?Do DDA i nie tylko
Data dodania:10.16.2013
Zatrzymaj się na chwilę i pomyśl,
Jak wspominasz swoje dzieciństwo ?
Jakie sytuacje przychodzą Ci na myśl gdy myślisz o swojej przeszłości?
Z jakich doświadczeń czerpiesz wchodząc w związki i relacje z ludźmi?
 
Rzadko myślimy o swoim dzieciństwie jako szczególnie nieszczęśliwym, przyzwycziliśmy się, nie rozczulamy się nad sobą, zresztą takie dzieciństwo przecież jest jedynym jakim znamy...
 
Dzieci z niewesołym dzieciństwem w przyszłości,
jeśli w ich domu było za dużo alkoholu i trafią na określenie DDA - mogą się nazwać Dorosłymi Dziećmi Alkoholików, jest to określenie terapeutyczne. Psychologowie i terapeuci wyróżnili tą grupę osób ze względu na podobne trudności kłopoty, których doświadczają w późniejszym życiu, a które są związane z życiem w domu rodzinnym, w którym ktoś nadużywał alkoholu.
 
Jeśli zaś dom był dysfunkcyjny to znaczy nie zaspakajał potrzeb członków rodziny, nie był do końca domem, może tylko mieszkaniem kilku osób razem, funkcjonuje  określenie Dorosłe Dziecko z Dysfunkcyjnego domu lub dysfunkcyjnych rodziców DDDR. W końcu nie trzeba uzależnienia od alkoholu, może w domu być inny problem, z którym rodzice sobie nie radzą; ciężka choroba, depresja, chłód emocjonalny, nieobecność jednego z rodziców, skrajna bieda.
 

Jednak DDA, DDD, DDDR to tylko skróty myślowe, pojęcia, za nimi skrywa się smutne, "poranione" dzieciństwo. Nasze wewnętrzne cierpienia

Bywa, że czujemy, że coś nam w nas samych nie pasuje, coś uwiera, jednak wolimy ....

Logo Psychologgia
Psycholog Psychologgia - Gabinet psychologiczny. Pomoc psychologiczna. Psycholog. Psychoterapia Warszawa. Nerwice. Depresja. Zaburzenia Odżywiania. Objadanie. Kompulsywne jedzenie. Lęk. Ataki paniki. Uzależnienia. Seksoholizm. Hazard.
Realizacja: Dpl Agency - Projektowanie Stron Internetowych

Start /  W czym pomagamy? /  Sposoby /  Czytasz? /  Zespół /  Cennik /  Nowiny /  Kontakt /