Kontakt
509-744-633 512-021-100
Napisz do nas e-mail
Adres
Warszawa 00-020
Chmielna 28A m 1A i 2

Leczenie depresjiCzym jest depresja?
 
Wśród informacji na temat depresji znajdujemy rozróżnienie między depresją egzo i endogenną. Pierwsza poprzedzona jest silnie stresującym, trudnym wydarzeniem, drugą zaś tłumaczy się w kategoriach medycznych – jako przedłużające się obniżenie nastroju, wynikające z nieprawidłowych procesów w pracy naszego mózgu. Czy takie rozróżnienie wnosi coś istotnego dla osoby przeżywającej smutek?
 
Faktem jest, że depresja może przybierać różne formy. Różne też bywają jej źródła. Tak jak zdolni jesteśmy odczuwać radość, złość, żal czy wzruszenie, tak samo czasem czujemy się smutni, zniechęceni, pozbawieni energii. I mimo że nie lubimy tych „trudnych” uczuć, to jednak na ogół radzimy sobie z nimi całkiem dobrze. Dla części z nas takie pojawiające sie uczucia są sygnałem, że coś w naszym życiu nie idzie po naszej myśli lub że jesteśmy przemęczeni i potrzebujemy zrobić coś tylko dla siebie. Co jednak, gdy smutek zaczyna dominować nad innymi uczuciami i stopniowo wypełnia całe nasze życie? Czy w takiej chwili naprawdę ważne jest, czy przestaliśmy sobie radzić, bo spotkało nas coś wyczerpującego, czy wyczerpała nas suma różnych mniejszych spraw… tak czy owak jest to czas na przyjrzenie się sobie i dokonanie zmian.
 
Kiedy zgłosić się po pomoc?
 
Jeśli zadajesz sobie takie pytanie z powodu nawracających lub przedłużających się okresów smutku, zniechęcenia i braku motywacji, to z pewnością odpowiedni moment na spotkanie z psychologiem. Może być to także pierwszy i przełomowy krok, którego wymaga skuteczne leczenie depresji.
 
Czego można po takich spotkaniach oczekiwać?
 
Przy leczeniu depresji podstawą zamiany jest poznanie siebie w takim stopniu, żeby lepiej rozpoznawać momenty, w których należy o siebie szczególnie zadbać, aby nie dopuścić do pogłębienia się złego samopoczucia. Taką zmianę można osiągnąć w procesie terapii stosunkowo szybko. Leczenie depresji już w tej fazie może przynieść tak dużą ulgę i poprawę w funkcjonowaniu, że niektóre osoby decydują się zakończyć psychoterapię na takim właśnie etapie. Zdarzają się jednak osoby, które chcą pracować dalej, bo zarówno poprawa jakiej doświadczyły, jak i większa świadomość siebie oraz swoich potrzeb dają im nadzieję na zmiany w innych obszarach życia.
 
Jeśli potrzebujesz zmiany i pomocy, oferujemy leczenie depresji w naszym ośrodku gabinecie w Warszawie.
 
Katarzyna Sawinda-Dziadecka
Gabinet psychologiczny Psychologgia – profesjonalne leczenie depresji, Warszawa. 


Katarzyna Sawinda-Dziadecka
Psychoterapia, terapia krótkoterminowa, konsultacje psychologiczne

500 682 928
Nasze wewnętrzne cierpienia

Bywa, że czujemy, że coś nam w nas samych nie pasuje, coś uwiera, jednak wolimy ....

Ciekawe artykuły
Logo Psychologgia
Psycholog Psychologgia - Gabinet psychologiczny. Pomoc psychologiczna. Psycholog. Psychoterapia Warszawa. Nerwice. Depresja. Zaburzenia Odżywiania. Objadanie. Kompulsywne jedzenie. Lęk. Ataki paniki. Uzależnienia. Seksoholizm. Hazard.
Realizacja: Dpl Agency - Projektowanie Stron Internetowych

Start /  W czym pomagamy? /  Sposoby /  Czytasz? /  Zespół /  Cennik /  Nowiny /  Kontakt /