Kontakt
509-744-633 512-021-100
Napisz do nas e-mail
Adres
Warszawa 00-020
Chmielna 28A m 1A i 2

Przyczyny i warunki powstawania nerwicReakcje nerwicowe są wyrazem przeciążenia układu nerwowego w człowieku. To jak włączający się sygnał alarmowy, informacja z wnętrza człowieka, mówiąca, że coś jest nie tak.
 Ale co jest nie tak, kiedy wszystko zdaje się być dobrze ? - i jaki to ma związek z moimi objawami, pyta powątpiewająco osoba z nerwicą.
Powody występowania nerwicy mogą być różne. Najczęstszymi są przyczyny psychologiczne takie jak urazy psychiczne, których doznajemy w życiu, różne wydarzenia bardziej lub mniej stresujące, zwłaszcza te dłużej trwające, kłopoty w pracy, w domu. U części osób wpływ na nie mogą mieć również czynniki dziedziczne lub wychowanie się w lękowej atmosferze rodzinnej.

Na ogół w czasie psychoterapii omawiane są różne trudne i niejednoznaczne życiowe sytuacje, z którymi osoba cierpiąca na nerwicę usiłuje sobie poradzić, i których nie łączy ze swoimi dolegliwościami, które jednak generują duże napięcie wewnętrzne.
 
Należy dodać, że nie każda sytuacja stresowa często doprowadza do nerwicy.

Wystąpienie nerwicy zależy zarówno od siły i rodzaju urazu psychicznego, jak i osobniczej odporności układu nerwowego i cech osobowości danego człowieka. Prawdopodobieństwo zachorowania zwiększa jego stresogenny tryb życia czy też ogólne przemęczenie organizmu. 

 

 

więcej… Jak się rodzi cierpienie wewnętrzneKrzysztof Dziewulak
Psychoterapia, konsultacje psychologiczne

509 744 633
Nasze wewnętrzne cierpienia

Bywa, że czujemy, że coś nam w nas samych nie pasuje, coś uwiera, jednak wolimy ....

Ciekawe artykuły
Logo Psychologgia
Psycholog Psychologgia - Gabinet psychologiczny. Pomoc psychologiczna. Psycholog. Psychoterapia Warszawa. Nerwice. Depresja. Zaburzenia Odżywiania. Objadanie. Kompulsywne jedzenie. Lęk. Ataki paniki. Uzależnienia. Seksoholizm. Hazard.
Realizacja: Dpl Agency - Projektowanie Stron Internetowych

Start /  W czym pomagamy? /  Sposoby /  Czytasz? /  Zespół /  Cennik /  Nowiny /  Kontakt /